VATANDASLIK HUKUKU
Cengiz Han
Sayfa Sayısı 350 Yayınevi İkinci Sayfa Fiyatı 22.5 TL
ISBN Numarası 978-605-4655-06-9 Basım Yılı 2012
Açıklamalar

Elinizdeki eser yaklaşık 12 yıllık akademik düzeyde yapılan çalışmaların, pratik anlatım yöntem ve tecrübelerinin bir ürünüdür. Bu çalışmada pek çok örnek olaya yer verilmiş ve temel konuların anlatımı şemalarla desteklenmiştir. Bunun yanısıra eserin hazırlanması aşamasında KPSS sınavlarında gelen vatandaşlık ve anayasa sorularının da analitiği yapılmış ve kitabın içeriği buna göre şekillenmiştir.
Bilindiği üzere vatandaşlık hukuku dersi özellikle Genel Kültür ve Genel Yetenek bölümü açısından en fazla zorlanılan derslerden biridir. Vatandaşlık hukuku nankör bir derstir. Kendini çok fazla sevdirmez. Yani çok yoğun şekilde çalışılsa da bir sonraki gün unutulması çok doğal ve rastlanan bir durumdur. Bunun temelinde yatan en önemli sebep "gündemi takip etme" konusunda sahip olunan ihmalkarlıktır. Bir başka deyişle dünyada ve Türkiye'de yaşanan olayları izlememektir. Zira bu ders çerçevesinde yazılan veya anlatılan her konu, her gün yazılı ve görsel basın ve yayın organlarında gündeme taşınmaktadır. Dolayısıyla sınava girecek olan adaylar okudukları veya dinledikleri konuları, gündemdeki olayları takip ederek pekiştirirlerse bilgileri kalıcı olabilir. Bu sebeple vatandaşlık ve anayasa sorularını kaçırmamak ve bilinçli bir vatandaş olmak için gündemi takip etmek gerekmektedir.
KPSS sınavı dünyadaki sırat köprüsüdür. Pek çok sınavdan ve hatta üniversitelere giriş sınavından dahi önemli bir sınavdır. Dolayısıyla mutlu, saygın ve ekonomik bir hayata başlamak için çılgınlar gibi ve programlı şekilde sınavlara hazırlanılması bu eserin hazırlayıcısının sınava hazırlananlara temel tavsiyesidir. Bu süreçte sınava hazırlanan adaylar az yemeli, az içmeli, az konuşmalı, belki tüm özel hayatını askıya almalı ve çok ders çalışmalıdır.
Sınava girecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diler, çalışmamızın kendilerine faydalı olmasını temenni ederiz
İkinci Sayfa Yönetim
Özgür AY

Adres : Osmanağa Mah. Pavlonya Sk. Nuhoğlu İş Merkezi No:8 K:4 D:52-53-54 Kadıköy-İstanbul - Telefon : 0216 422 51 50 - Faks : 0216 422 86 50 ® 2011 ikincisayfa.com