VERGİ HUK. ve T.VERGİ SİSTEMİ SORU BANKASI 2.BASI
S.BURAK ERDURMAZ
Sayfa Sayısı 640 Yayınevi İkinci Sayfa Fiyatı 30 TL
ISBN Numarası 978-605-62851-3-4 Basım Yılı 2012
Açıklamalar

MATRAH - Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi Çözümlü Soru Bankası başta İdari Hâkimlik, Gelir Uzmanlığı Yardımcılığı, KPSS, Sayıştay Denetçi Yardımcılığı ve Gelir Uzmanlığı Özel Sınavı olmak üzere, Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi alanından sorunun sorulduğu birçok sınav için hazırlanmış, tamamı doyurucu çözümlere sahip 1300 adet sorudan oluşan bir eserdir.
Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi gibi oldukça teknik ve neredeyse tamamı bilgiye dayalı bir alanda okuyucuya kolaylık sağlanması açısından çalışma Vergi Hukuku - Türk Vergi Sistemi ve Çıkmış Sorular adı altında 3 bölüme ayrılmış, ilk iki bölüm ise kendi içinde konulara ayrılarak hazırlanmıştır. Konu bazında hazırlanan ve düzenlenen sorular ile okuyucuya konunun öğrenilmesi veya pekiştirilmesi imkânı verilirken, çıkmış soruların sınav sınav düzenlenmesi ile de okuyucuya girmek istediği sınav bazında kendini denemesi imkânı ile her sınavın kendi içinde zorluk derecesinin okuyucu tarafından analiz edilebilmesi imkânı sunulmuştur.
Alanında büyük bir boşluğu doldurduğu düşünülen bu eserde, çözümlerin akılda kalıcı ve sistematik olmasına özen gösterilmiş; ayrıca, benzer nitelikte sayılabilecek soruların konularına ilişkin karşılaştırmalı ve öğretici tablolar hazırlanmış ve ilgili bölümlerin sonuna eklenmiştir.
Hazırlanan soruların kapsamı ve konular itibarıyla soru sayıları ise şu ana kadar tespit edilen 560 adet çıkmış sorunun kapsamı ile paralel ve sayı bakımından orantılı olmuş olması çalışmanın önemli bir özelliği olduğu düşünülmektedir.

® 2011 ikincisayfa.com