TÜRKİYE EKONOMİSİ 5. BASI
YASİN ÇOBAN
Sayfa Sayısı 552 Yayınevi İkinci Sayfa Fiyatı 30 TL
ISBN Numarası 978-605-4655-77-9 Basım Yılı 2015
Açıklamalar

Kurum sınavlarına hazırlanan adayların, sınava hazırlık sürecinde Türkiye Ekonomisi alanında pratik yapmasını sağlamayı ve soru çözme gücünü geliştirerek başarı düzeyini arttırmayı amaçlayan bu kitap hazırlanırken, geçmişten günümüze Türk ekonomi tarihine ait tüm ekonomik gelişmeler süreç içinde değerlendirilerek geçmiş yıllarda çıkan tüm kurum sınavlarına ait soruların tamamı incelenmiş, gerekli hiçbir bilgi gözden kaçırılmadan ve gereksiz ayrıntılara da girilmeden hangi konulara ve kavramlara ağırlık verildiği analiz edilmiştir. Sınav formatına uygun şekilde en geniş ve güncel konu anlatımı, detaylı olarak hazırlanmış çözümlü sorular ve önceki yıllarda çıkmış tüm kurum sınav soruları kitabın konu anlatımının kapsamına alınarak, adayların bilgileri yorumlama ve pratik yapma gücünün arttırılması hedeflenmiştir.
Beşinci baskıda yeni konuların da eklenmesiyle ekonomik veriler güncellenmiş ve konular Türkiye ekonomisini de yakından ilgilendiren ve etkileyen Dünya ekonomik konjonktürü ile birlikte değerlendirilmiştir.
Bu kitabın, en geniş ve güncel yeni baskısıyla kurum sınavlarına hazırlanan adayların başvurabileceği temel kaynak olması amaçlanmıştır. Bu kapsamda, tüm konulara ve çözümlü sorulara özümsenerek çalışılmasının adaylara sağlam bir kariyere ulaşma yolunda büyük yarar sağlayacağı açıktır.
Kitabın hazırlanmasında ve yayımlanmasında katkılarını esirgemeyen İkinci Sayfa Yayınevi yöneticisi Sayın Kemal PEKÖZ?e ve çalışanlarına teşekkürü bir borç bilir; kariyer elde etmek üzere gayret sarf eden genç aday arkadaşlara hedeflerine ulaşmalarında kitabın yararlı olmasını dilerim.
Kitap ile ilgili her türlü eleştiri ve önerilerinizi turkiye.ekonomisi@yahoo.com.tr adresine iletebilirsiniz.

Sınava girecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diler, çalışmamızın kendilerine faydalı olmasını temenni ederiz.

İkinci Sayfa Yönetim
Özgür AY

Adres : Osmanağa Mah. Pavlonya Sk. Nuhoğlu İş Merkezi No:8 K:4 D:52-53-54 Kadıköy-İstanbul - Telefon : 0216 422 51 50 - Faks : 0216 422 86 50 ® 2011 ikincisayfa.com